adana doğum fotoğrafçısından bir kaç ipucu. Uzun bir bekleyiş süresinin ardından bebeğinizi kucağınıza almanıza sayılı bir süre kaldı. Ailelerin bu süreç boyunca en tereddüt ettikleri konu, doğumu hangi hastanede yapıcak olmaları.

Hastane seçiminde en doğru kararı verebilmek için iyi düşünmeli ve acele etmemelisiniz. Sizin ve bebeğiniz için en doğru hastaneyi soğukkanlı bir biçimde seçmelisiniz.

Doğum için hastane seçimi, adana doğum fotoğrafçısı seçimi ve doktor seçimi

– Bu hususta dikkat edilmesi gereken üç evre var. Bu aşamalarda doğum doktorunuzun da önerilerine kulak vermeniz gerekir. Şayet doğumunuzu doktorunuzun yapmasını istiyorsanız anlaşmalı bir hastanesi olup olmadığı bilgisini alın… Doktorunuz sizi seçimleriniz meselesinde yönlendirecektir.

– Doğum yapacağınız hastaneye karar verdiğinizde, sorulması gereken ilk soru “kötü bir durum ile karşılaşıldığında sık bakım ünitesinin mevcut olup olmadığı” bu detay aşırı önemli…

– Doğum yapacağınız hastane özel bir hastane ise odalarını gezebilir ve dilediğiniz odayı size ayırmalarını isteyebilirsiniz.

– eğer eşinizde sizinle beraber doğuma girecekse hastane ile bu konuyu önceden görüşerek izin almalısınız.

– Bir adana doğum fotoğrafçısı ile çalışacaksanız daha öncesinde bu konuyu doktorunuza ve hastaneye bildirmelisiniz. Hastaneden ve doktorunuzdan aldığınız gerekli izinler doğrultusunda istediğiniz bir doğum fotoğrafçısı ile çalışabilirsiniz.

– Doğum yapacağınız hastanede fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Doğum öncesinde sezaryan ve normal doğum fiyatlarını öğrenin… Siz doktorunuzu dışarıdan getirecekseniz, doktor dış fiyatları da edinmeyi unutmayın. Fiyatlara ekstra olarak şekilde epidural anestezi, hastanede kalınacak gün sayısını, suit oda farklarını ve çıkabilecek başka ücretlendirmeleri de hesaplatın…

– En az 1,5 ay öncesinde hastanenizi belirlemiş olmanız sizi rahatlatacaktır.

– Doktorunuzun yönlendirmelerine mutlaka kulak verin… bununla birlikte almış olduğunuz kararları da doktorunuzla paylaşın.

Dış mekan hamile çekimi

Son zamanlarda popülerliği bir hayli artan “dış mekan hamile çekimi” doğum sonrasında anneler için eşssiz bir anı manasına gelmektedir. Bundan bir kaç yıl öncelikle çoğunlukla fotoğraf stüdyolarında tek bir kareden oluşan kurgulanmış konsept biçiminde çektirilen gebe fotoğrafları, bu zamanlarda poz sınırlaması olmadan, doğal karelerden oluşan konsepte sahip…

Avrupada bir çok fazla örneği olan dış mekan hamile çekimleri ülkemizde yeni yeni popülerliğini arttırmaktadır. istikbal zamanlarda kuşkusuz hiç bir anne bu karelerden mahrum kalmayacak.

Anne adayları doğum öncesini hatırlamak istiyor

Anne adayları doğum öncesinde yaşadıklarını bilhassa fiziksel durumunu istikbal senelerde hatırlamak, bu kareleri doğacak olan çocuğuna göstermek istiyor. Bu anlar gerçekten de hatıra olarak saklanması gereken aşırı hususi anılar.

dış mekanda gerçekleştirilen hamile çekimleri doğallığı ve estetiği ile büyük beğeni kazanıyor

dış mekanda gerçekleştirilen hamile çekimleri başta sosyal medya olmak üzere bir çok kesimden büyük zevk almaktadır. Bunun en büyük nedenlerinden bir tanesi çekilen karelerin doğal ve hayatın içerisinden olması… çekilen bütün kareler sizin bitkisel halleriniz, hal bu şekilde olunca ortaya çok fazla eğlenceli ve çok fazla güzel kareler çıkıyor. Siz anı yaşıyorsunuz; piknik yapıyorsunuz, eşinizle sohbet ediyorsunuz, el ele dolaşıyorsunuz bende sizin o yaşadığınız anı fotoğraflıyorum. Ortaya uzun yıllar sıkılmadan seyredeceğiniz, çocuklarınıza mutlulukla göstereceğiniz fotoğraflar çıkıyor.

http://www.studyoaktuel.com/2016/10/07/panoramik-fotograf/

 

Leave a comment