Düğün Hikayesi Fotoğrafçılığı Nedir? | Stüdyo Aktüel
Düğün Hikayesi Fotoğrafçılığı Nedir? | Stüdyo Aktüel
349663
post-template-default,single,single-post,postid-349663,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.4, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Düğün Hikayesi Fotoğrafçılığı Nedir?

Düğün Hikayesi fotoğrafçılığı nedir, ne? Düğün hikayesi fotoğrafçısı ne yapar? Gelin aklınızdaki soru işaretlerini birlikte noktalayalım!

Oldum olası fotoğraf çektirmekten pek hoşlanmam. Hele düğünlerdeki birbirinin aynısı karelerde yer almamak için köşe nahiye kaçarım fotoğrafçılardan. Lakin ne yalan söyleyeyim, son zamanlarda düğün hikayelerinde ortaya çıkan kareleri gördükçe fikrim değişir  gibi oluyor. Sizin de düğün fotoğrafı denilince aklınıza, tüm gelin ve damatları birbirinin tıpkı duruma getiren klişe düğün pozları geliyorsa orada bir durun. Düğün hikayesi fotoğrafları bir başka!

Fotoğrafçıların çalışma prensiplerine göre değişen bir saat aralığı belirleniyor. bazen fotoğrafçılar bunu 9 saat ile sınırlandırıyor, kimileri bir sınırı yok diyor. Bazısı gözünüzü açtığınız andan başlıyor düğün gününüzü ölümsüzleştirmeye, bazısı hazırlıklara başladığınız andan. Gün arasında neler yaşıyorsanız, neye gülüyor, neye hüzünleniyorsanız her şeyi fotoğraflıyor. Hani çok mutlu olduğumuz anlar elimizden balık gibi kayıp gider ya, göz açıp kapayıncaya kadar. işte sizin için biricik olan o günü bitmez kılıyorlar.

Tüm günün öykü tadında ve bütün doğallığıyla fotoğraflanması taraftarıyım. Edindiğim tecrübeler, pozlu çekimlerden daha çok aşırı, doğal şekilde yakalanan lahza çekimlerinin daha kalıcı bulunduğu ve çiftleri daha mesut ettiği yönünde.

Bana kalırsa da katalog çekimleri ne kadar deneyimli olursa olsun, habersiz çekilen bir kare, hem düğün gününü daha anlamlı kılıyor hem de manevi tatmini daha uzun vadeli olmakta. Bir örnekle açıklamak gerekirse, evden çıkarken annesine sarılarak, gözyaşlarına mani olamayan bir gelin portresi, herhangi bir parkta yere yatmış bir gelin portresinden çok daha etkileyici ve kalıcı.

Aman dikkat!
Sırası gelmişken sizi bir konu için daha aydınlatayım… öykü fotoğrafçıları ve düğün mekanınızın anlaşmalı fotoğrafçıları farklı olacaktır. hikaye fotoğrafçılarının çoğu çekimlere ilk dansınıza kadar devam ediyor, düğünün geri kalanını kapsamıyor. Düğün mekanlarının bazıları ise, anlaşmalı oldukları fotoğrafçılarla çalışmanızı şart koşuyor ve sizin anlaşmanız olan hikaye fotoğrafçınızın düğün mekanına girmesine sıcak bakmayabiliyor. Bu konu hakkında sorun yaşayan çiftler tanıdığım için, önceden hem fotoğrafçınızla hem de düğün mekanınızla konuyu netleştirmenizi öneririm. Evet aradığımız şey tam da düğün hikayesi fotoğrafçısıymış meğer diyorsanız, sizi böyle alayım.  Düğün Hikayesi Fotoğrafçılığı

 

 

No Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Adana fotograf çekimi

Adana fotograf çekimi

Adana çiçek siparişi

Kurumsal Firma Rehberi

haber analiz

adana notebook tamiri

Lazer Epilasyon Servisi

adana hp servisi

reklam ajansı

Adana Güzellik Salonları

Adana Nakliye Firmaları

Adana Lazer Epilasyon Salonları

Adana Web Tasarım

Adana Seo

Adana Tabela

Adana Tabelacı

Adana Sosyal Medya Ajansı

Adana Sosyal Medya Yönetimi

Adana Model Ajansı

image Maker