Fotoğraf Makinesi Nasıl Tutulur | Adana Düğün Fotoğrafçısı
Fotoğraf Makinesi Nasıl Tutulur | Adana Düğün Fotoğrafçısı
349496
post-template-default,single,single-post,postid-349496,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.4, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Fotoğraf Makinesi Nasıl Tutulur

Fotoğraf Makinesi Nasıl Tutulur?

Teknik açıdan doğru ve görsel açıdan kaliteli fotoğraflar çekmek için; ilk önce makineye tam manasıyla hâkim olabilmek adına fotoğraf makinesinin doğru tutulması gerekir.

 

Doğru Tutuş Şekli Nedir?

Fotoğraf makinesi boyuna asılı olarak göbek seviyesinde taşınmalıdır. Burada durması makinenin sağa sola çarpmasını engellediği gibi çok kısa sürede çekim pozisyonu almayı da kolaylaştıracaktır.

Ellerin boş olması doğada ihtiyacınız olan dengeyi sağlayacaktır. Çekim anında öncelikle sol el avuç içi yukarı bakacak ve öne doğru açılarak makine denge noktası avuç içine tam oturtulmalıdır. Parmakları çok sıkmadan hafif bir şekilde kavramalı. Sağ elimizle de makinenin sağ tarafını kavradıktan sonra çekeceğimiz konuya doğru yönelmeliyiz. Bakaç sağ gözümüze iyice yaklaştırılmalı ve iyi bir kompozisyon seçmeliyiz.

Beden dengede olmalıdır. Bedene sağlam bir duruş vermek için bir duvar, bir ağaç, bir sokak lambası gibi yaslanacak sağlam bir yer bulmaya çalışılmalıdır. Normal bakış seviyesinden daha alçak pozisyonlarda çalışmanın zorunlu olduğu durumlarda, çömelerek çalışmak çok sakıncalıdır. Çünkü vücut bu şekilde tam bir dengede duramaz.

Çek Gönder Yayınlansın!

No Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Adana fotograf çekimi

Adana fotograf çekimi

Adana çiçek siparişi

Kurumsal Firma Rehberi

haber analiz

adana notebook tamiri

Lazer Epilasyon Servisi

adana hp servisi

reklam ajansı

Adana Güzellik Salonları

Adana Nakliye Firmaları

Adana Lazer Epilasyon Salonları

Adana Web Tasarım

Adana Seo

Adana Tabela

Adana Tabelacı

Adana Sosyal Medya Ajansı

Adana Sosyal Medya Yönetimi

Adana Model Ajansı

image Maker