Panoramik Fotoğraf Nedir ? | Stüdyo Aktüel
Panoramik Fotoğraf Nedir ? | Stüdyo Aktüel
349669
post-template-default,single,single-post,postid-349669,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.4, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Panoramik Fotoğraf Nedir ?

Fotoğraf sanatıyla uğraşan hepimizin başına gelmiştir. Bir görünüm yahut güzel bir yapının fotoğrafını çekmek istediğimizde, makinayı elimize alır, konuyu ortalar ve deklanşöre basarız. ancak elinizdeki makinanın objektifi geniş açılıdır ve çekim esnasında her şey gayet güzel görünüyordur. Fakat eve gelip de fotoğrafı bilgisayarımıza yüklediğimizde bir bakarız ki, manzaranın büyük bir kısmı kadraja girmemiş ve yapının yüksek kısımları yahut büyük bir bölümü çerçevenin dışında kalmış.

Bu bir düş kırıklığıdır. sebebi ise asıl görünmesini istediğimiz konu, yarım yamalaktır ve çalışmamız kendini ifade edememektedir. ama panoramik fotoğraf çekseydik, bunlar başımıza gelmeyecekti. sebebiyse panoramik fotoğraf tıpkı fotoğraf içerisinde birçok cazibe yapmak demektir. Dikey veya yatay fark etmez.

panoramik-fotograf

üstelik panoramik fotoğraf çekmek sanıldığı bunun gibi zor bir olay değildir. bu günlerde gelişen teknoloji yardımıyla bir takım işlere heveslenen bireyler, hemen bu işe başlayabilmektedir. Herhangi bir eğitim almadan yada herhangi bir maddi endişe taşımadan sadece istediği için bir işi yapanların sayısı oldukça fazladır. bilhassa “fotoğraf” hakkında bu kitle yok sayılamayacak kadar çoktur. işte, amatör fotoğrafçılar makinalarının “Auto” moduyla çok sayıda panoramik çekim yapabilir.

Panoramik fotoğraf nedir ?
Panoramik fotoğraf: Bir manzara ve ya bir yapıyı yatayda yan yana yahut dikeyde üst üste olmak kaydıyla aniden fazla kare kullanarak çekim yapmak ve daha sonra bu fotoğrafları dijital karanlık odada birleştirerek ortaya çıkan çok geniş açılı fotoğraf çalışmasıdır. isteğe bağlı olarak kendi etrafınızda, makinanızı sabit bir eksende tutmak kaydı ile 360 dereceye kadar dönerek de çekim yapabilirsiniz. Böylelikle göstermek istediklerinizi daha çok fazla kare ile daha az fotoğrafta gösterebilir, kendi gözünüzle ne görüyorsanız aynısını fotoğrafa yansıtabilirsiniz. Panoramik fotoğraflar, gün geçtikçe yayılmakta ve fotoğraf severlere bambaşka bir seyir zevki sunmaktadır.

 

Düğün Fotoğrafçısı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

No Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Adana fotograf çekimi

Adana fotograf çekimi

Adana çiçek siparişi

Kurumsal Firma Rehberi

haber analiz

adana notebook tamiri

Lazer Epilasyon Servisi

adana hp servisi

reklam ajansı

Adana Güzellik Salonları

Adana Nakliye Firmaları

Adana Lazer Epilasyon Salonları

Adana Web Tasarım

Adana Seo

Adana Tabela

Adana Tabelacı

Adana Sosyal Medya Ajansı

Adana Sosyal Medya Yönetimi

Adana Model Ajansı

image Maker